Главная > Новости > АПВУ ПРО ДОСЯГНЕННЯ І ВИКЛИКИ

АПВУ ПРО ДОСЯГНЕННЯ І ВИКЛИКИ

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Чергова координаційна зустріч донорів та виконавців проєктів у галузі верховенства права, організована USAID, на цей раз була присвячена викликам, пов’язаним з примусовим виконанням судових рішень в Україні, зокрема, досягненням, планам та пріоритетам Асоціації приватних виконавців України.

Олександр Сивокозов, заступник голови Ради приватних виконавців України, учасник команди ГО «БПВ «Альтернатива», доповів про нагальні питання щодо становлення молодої для України професії приватного виконавця, її популяризації у суспільстві та розвиток дієвого самоврядування, яке здійснюється Асоціацією приватних виконавців України.

Пріоритетними викликами, для приватного примусового виконання судових рішень в Україні Олександр Сивокозов визначив необхідність зрівняння мандатів приватних і державних виконавців, запровадження електронного виконавчого провадження, створення єдиної бази даних про всіх боржників, налагодження взаємодії з Національною поліцією, а також забезпечення прозорості процедур доступу до професії приватного виконавця й системи підвищення кваліфікації.

Під час зустрічі заступник голови Ради приватних виконавців України проінформував донорів про стрімку позитивну динаміку показників роботи приватних виконавців протягом трьох років, зазначив про стабільне зростання ефективності роботи, яку вони демонструють, що вже відчутно вплинуло на загальний стан виконання судових рішень в Україні.

Так, лише за перше півріччя 2019 року приватними виконавцями стягнуто боргів на суму 1,3 млрд. гривень, а відсоток виконаних рішень із запровадженням інституту приватних виконавців збільшився з 6 % у 2017 році до 18% у 2018 році (наглядно за посиланням: http://bit.ly/2pneKzq).

«До сьогодні без обґрунтованої відповіді залишається питання, яка кількість приватних виконавців необхідна для ефективного функціонування ринку примусового виконання рішень в нашій державі. Зараз однозначно визначитися вкрай складно, оскільки це питання потребує концептуального підходу, всебічного й детального вивчення, зокрема, проведення на кшталт аудиту професії, яким буде досліджено її «економічну ліквідність» з урахуванням усіх складових.

Саме з цією метою, за ініціативою Асоціації та за підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice» група експертів вже працює над макроаналізом так званого «ринку боргу» в Україні, результати якого дадуть можливість визначити потреби ринку приватного примусового виконання рішень і обґрунтувати їх. Адже ми розуміємо, що успіх професії приватного виконавця, перш за все, полягає в економічній доцільності та задоволення законних та фінансових інтересів усіх учасників процесу. Безумовно, проведення такої експертизи саме на початковій стадії впровадження реформи було б більш доцільним.», — зазначив Олександр Сивокозов.