Главная > Новости > КООРДИНУЮЧА ЗУСТРІЧ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ, АПВУ ТА МІЖНАРОДНИХ ПАРТНЕРІВ

КООРДИНУЮЧА ЗУСТРІЧ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ, АПВУ ТА МІЖНАРОДНИХ ПАРТНЕРІВ

Сьогодні відбулась координуюча зустріч Міністерства юстиції, Асоціації приватних виконавців та міжнародних партнерів щодо спільних дій подальшої реалізації реформи виконання судових рішень та рішень інших органів.

Захід проходив у форматі панельної дискусії, до участі в якій були запрошені Міністр юстиції України Павло Петренко, Наталія Бернацька — Перший заступник Міністра юстиції України, Світлана Глущенко — Заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби, Олексій Воробйов — Директор Департаменту ДВС, Олександр Олійник — Директор Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки, Юлія Зайченко — Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції, Станіслав Лур’є — Генеральний директор ДП «НАІС», Микола Писанчин — Заступник Генерального директора з юридичних питань ДП «СЕТАМ», Мартін Клауке — Керівник першого відділу програм допомоги «Належне управління та демократизація» Представництва ЄС в Україні, Андрій Співак — менеджер з питань судової реформи Представництва ЄС в Україні, а також, керівні особи Асоціації приватних виконавців України,  представники донорських організацій, керівники ГТУЮ, заступники керівників Головних територіальних управлінь – начальники управлінь Державної виконавчої служби, голови рад приватних виконавців у регіонах та державні виконавці.

Від імені Асоціації приватних виконавців України на зустрічі, зокрема був присутній Заступник голови Асоціації приватних виконавців України (АПВУ), член громадської організації «Бюро приватних виконавців «Альтернатива» Олександр Сивокозов.

Відкриваючи захід, Міністр юстиції Павло Петренко наголосив: «Сьогодні ми вперше зібралися таким широким складом. Серед учасників заходу — як державні виконавці, так і представники нової для України професії – приватних виконавців. Це чудова нагода обговорити наші досягнення та визначити пріоритетні напрямки подальшого розвитку системи виконання судових рішень».

За його словами, у рамках зустрічі буде напрацьовано розуміння щодо подальшого реформування системи виконання судових рішень, а також презентовано наступний етап реформи системи виконання судових рішень – паспорт реформи державної виконавчої служби.

«Ми презентуємо операційні кроки, реалізація яких забезпечить якісне і швидке виконання судових рішень у повному обсязі. Це один з ключових блоків реформи всієї судової системи. Без своєчасного, ефективного й прозорого виконання судового рішення про поновлення довіри до судових інституцій не може бути мови», — заявив Міністр юстиції.

Павло Петренко повідомив — запровадження змішаної системи виконання судових рішень та рішень інших органів влади стартувало минулого року. Тоді й з’явилися перші приватні виконавці, які пройшли відповідне навчання, склали іспити та отримали ліцензію.

«Нині на ринку працює близько 120 приватних виконавців, які вже створили конкуренцію державним. Завдяки цьому ми спостерігаємо підвищення якості та швидкості надання послуг по системі. А частка виконання судових рішень за минулий рік зросла утричі — з 6% до 18%», — зазначив очільник Мін’юсту.

Досягти такого результату, переконаний він, допомогли й інші запроваджені відомством новації. Серед них — система автоматичного розподілу виконавчих проваджень поміж державних виконавців та система електронного контролю за строками і якістю роботи виконавців.

Він також поінформував присутніх, що Міністерство юстиції стало першим відомством, де в рамках пілотного проекту були запроваджені інструменти стратегічного планування – RBM (Results Based Managment). Суть цього підходу – ефективне управління, послідовність реалізації пріоритетів, повна прозорість, яка забезпечує відсутність можливих маніпуляцій, та безперервність запроваджених змін.

За його словами, розроблена логічна модель реформи системи виконання судових рішень та рішень інших органів дозволяє отримати найбільш ефективну координацію донорської допомоги.

«Пріоритетними напрямками роботи донорських організацій у реформуванні системи виконання судових рішень стануть ті заходи, які однаково стосуються інтересів державних і приватних виконавців. Передусім, це стосується вдосконалення системи професійної підготовки виконавців, автоматизації процесу виконавчого провадження, зменшення тривалості виконавчого провадження», — наголосив Павло Петренко.

Він висловив вдячність міжнародним партнерам, за сприяння яких Мін’юст може використовувати в своїй роботі найкращі практики. Окреме місце у цьому партнерстві посідає проект «Право – Justice».

За словами керівника проекту ЄС «ПРАВО-Justice» Довидаса Віткаускаса, значне покращення якості виконання рішень  вимагає системного підходу до змін.

«Коли ми говоримо про проблеми з виконанням судових рішень, це не лише проблема Мін’юсту чи виконавчої служби. Ця проблема включає багато напрямків і системних пластів, над якими потрібно працювати. Для нас це одна з ключових проблем, тому ми підходитимемо до її вирішення системно, щоб забезпечити практичний результат. Мінюст має створити умови, щоб приватні виконавці могли працювати та заробляти кошти», — зауважив він.

Довидас Віткаускас додав: збільшення кількості приватних виконавців забезпечить не лише повноцінну конкуренцію між виконавцями, а дасть суспільству реальний вибір, до кого звернутися, щоб отримати швидке й ефективне виконання судового рішення.

Заступник голови Асоціації приватних виконавців України (АПВУ) Олександр Сивокозов у свою чергу наголосив, що професія приватних виконавців нова, тому до неї прикуто багато уваги.

«Ми маємо досягти балансу між приватними та державними виконавцями, щоб запровадити дійсно ефективну систему виконання судових рішень», — сказав він.

При цьому, наголосив керівник АПВУ, інститут приватних виконавців вже заявив про себе і демонструє реальні результати.

«Наша спільна мета – підтримання високих стандартів якості роботи і якості виконання судових рішень. Реформа ще триває, нам потрібно кілька років, щоб розбудувати цю інституцію», — підкреслив Олександр Сивокозов.

 

https://minjust.gov.ua/news/ministry/pavlo-petrenko-vidkriv-koordinatsiynu-zustrich-privatnih-ta-derjavnih-vikonavtsiv