Главная > Новости > НАЦІОНАЛЬНА ШКОЛА СУДДІВ УКРАЇНИ – СЕМІНАР НА ТЕМУ «ВИКОНАННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ»

НАЦІОНАЛЬНА ШКОЛА СУДДІВ УКРАЇНИ – СЕМІНАР НА ТЕМУ «ВИКОНАННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ»

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Сьогодні у Дніпрі Національною школою суддів України в рамках Програми періодичного навчання суддів апеляційних та  місцевих загальних судів з метою підвищення рівня їхньої кваліфікації проведено семінар на тему: «Виконання судових рішень».

Національна школа суддів України є навчальним і науково-методичним центром, який забезпечує підготовку кадрів для судової системи, здійснює наукові дослідження, розробляє навчальні курси із застосуванням інтерактивних методик навчання та навчально-методичні посібники, а також здійснює підготовку суддів-тренерів.

Привітав учасників семінару Директор Дніпропетровського регіонального відділення Національної школи суддів України, суддя у відставці, заслужений юрист України Олександр Мартиненко.

Для проведення навчання запрошено досвідчених висококваліфікованих суддів та викладачів, які володіють глибокими теоретичними знаннями та практичними навичками з питань виконання судових рішень.

Участь приватних виконавців в освітніх заходах Національної школи суддів України стає доброю традицією. Так, про реформування системи виконання судових рішень,  вплив запровадження приватних виконавців на ефективність примусового виконання рішень, перспективи розвитку інституції, а також про окремі аспекти виконавчого провадження та фактори, що мають негативний вплив і перешкоджають виконанню судових рішень, доповідав викладач Школи, приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області, кандидат юридичних наук, голова правління ГО «Бюро приватних виконавців «Альтернатива», Максим Селезньов. Змістовну лекцію викладач  доповнив навчальними презентаціями на лекційну тематику.

Не можна не відзначити про достатньо високу активність аудиторії, зацікавленість слухачів до такого явища, як Інститут приватних виконавців в Україні, про що свідчить жваве дискусійне обговорення лекційного матеріалу та численні запитання слухачів.

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Олександр Крижний зацікавив слухачів питаннями  юрисдикції справ з приводу оскаржень рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, приватного виконавця, зосередив увагу на предметі оскарження, строках звернення до суду у даних справах. Продемонстрував навчальне відео на тему виконання остаточного судового рішення, як гарантія права на справедливий суд (ст.6 ЄК), на ефективний спосіб правового захисту (ст.13 ЄК) та захисту права власності (ст.1 Протоколу 1 ЄК).

Ірина Єдаменко, суддя Покровського районного суду Дніпропетровської області, кандидат юридичних наук, провела для аудиторії «мозковий штурм» та експрес-опитування із застосуванням клікерів, докладно розповіла про особливості підготовки та судового розгляду справ з приводу оскаржень рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, приватного виконавця.

На правових позиціях та практиці Верховного Суду у справах про оскарження рішень, дій та бездіяльності органів ДВС зосередила увагу слухачів викладач Школи суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області, Наталія Щербина.

Процесуальним тонкощам виконавчого провадження присвятила свою доповідь Олена Шпак, головний спеціаліст відділу організації та контролю за виконанням рішень УЗПВР у Дніпропетровській області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро).

В ході обговорення тем судді обмінювалися думками, наводили  приклади  з власного досвіду, обговорювали проблемні питання та шляхи їх вирішення. Наприкінці семінару слухачі Школи взяли участь в анкетуванні та отримали Сертифікати Національної школи суддів України.