Главная > Новости > РОБОЧИЙ ВІЗИТ ЕКСПЕРТІВ «ПРАВО-JUSTICE»

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ЕКСПЕРТІВ «ПРАВО-JUSTICE»

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Сьогодні офіс ГО «БПВ «Альтернатива» та офіси приватних виконавців виконавчого округу Дніпропетровської області відвідали поважні гості — Довидас Віткаускас — керівник Проекту ЄС «Право-Justice» та Ірина Жаронкіна – головний національний експерт Проекту ЄС «Право-Justice».

Візит не був запланований і відбувся у форматі робочої зустрічі в рамках підтримки та моніторингу роботи Регіональних Рад з питань реформи правосуддя, про мету утворення яких ми вже неодноразово розповідали.

У зустрічі взяли участь Олександр Сивокозов – заступник голови Асоціації приватних виконавців України, Максим Селезньов – приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області, голова Правління ГО «БПВ «Альтернатива», Микола Маслюженко – адвокат, заступник голови Правління ГО «БПВ «Альтернатива», Олексій Шаган – приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області, Антон Ковирєв – адвокат, директор ТОВ «Юридична фірма  — АЛЬЯНС», представники Секретаріату Асоціації приватних виконавців України Валерія Левада та Дмитро Колісник.

Питання, які обговорювали учасники вкрай важливі не лише для професійної спільноти приватних виконавців, а й для подальшої реконструкції судової системи в Україні, з вирішенням яких неможна зволікати.

Так, актуальною проблемою на сьогодні є системне втручання в діяльність приватних виконавців та перешкоджання їх професійної діяльності, зокрема з боку судів та правоохоронних органів. З цього приводу учасниками зустрічі прийнято рішення про необхідність ініціювати круглий стіл на вищому рівні керівництва АПВУ, Верховного Суду, ВРП, ДСА та за участю представників НАБУ.

Крім того, обговорювалися питання розширення процесуальних повноважень приватних виконавців та зняття обмежень, встановлених частиною 2 статті 5 Закону України «Про виконавче провадження»; законодавче врегулювання справляння витрат виконавчого провадження, питання оподаткування діяльності приватних виконавців з пропозиціями введення спеціального фінансового режиму за аналогією з успішною європейською практикою.

Окремо обговорювалися питання щодо взаємодії приватних виконавців з правоохоронними органами, залучення працівників поліції до проведення виконавчих дій та розширення кола їх обов’язків, а також, пов’язані з цим проблеми відсутності в законодавстві прямих діючих норм, що передбачають настання кримінальної відповідальності за перешкоджання здійсненню правосуддя.

Актуальними і перспективними напрямками, і з цим погоджуються міжнародні експерти, є Електронне виконавче провадження (Е-ВП), робота в напрямку реалізації цього проекту активно ведеться АПВУ, а також, впровадження Єдиної судової інформаційної системи (ЄСІС). Належна комунікація цих двох систем могла б суттєво спростити велику кількість процедур, зокрема, пов’язаних із забезпеченням судам доступу до електронної версії виконавчого провадження у випадках, передбачених законом, у тому числі необхідності надання копій документів виконавчого провадження в якості доказів по справах за участю приватних виконавців; забезпечити належний документообіг між судами та приватними виконавцями, спростити процедуру ознайомлення з матеріалами судових справ, особливо це має значення, коли виконавець і суд знаходяться на великій відстані, у різних регіонах.

Важливо зазначити, що зустріч присвячена не лише обговоренню цих та інших питань, а за своїми результатами має складений план дієвих заходів для практичної реалізації пропозицій по кожному з них. Від запланованих заходів ми очікуємо позитивних змін в системі примусового виконання рішень, сподіваємося, що наші спільні зусилля, наполегливість і спрямованість дій будуть результативними, сприятимуть розвитку та захисту професії приватного виконавця.

Ми, як завжди, вдячні експертам Проекту ЄС «Право-Justice» за активну підтримку та практичну допомогу в реалізації ініціатив, з якими виступають приватні виконавці Дніпропетровського регіону і члени ГО «БПВ «Альтернатива».