Главная > Новости > УЧАСТЬ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЕКТІ - LEGAL HIGH SCHOOL

УЧАСТЬ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЕКТІ — LEGAL HIGH SCHOOL

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

З недавнього часу в Україні стартував і успішно працює освітній проект професійного видавництва «Юридична практика» — Legal High School.

Проект є інноваційною платформою для підвищення кваліфікації практикуючих юристів, а також, додаткової освіти студентів і має на меті зробити юридичну освіту максимально доступною та якісною, сприяти розвитку ринку високоосвічених юридичних кадрів, ліквідувати прогалини в практичних знаннях в галузі права.

Legal High School видається тим, що всі викладачі провідні фахівці-практики й авторитетні представники галузі. Оскільки програма Школи охоплює різні юридичні напрямки, до участі в проекті запрошені судді, держслужбовці, керівники юридичних департаментів найбільших підприємств та партнери провідних юридичних компаній України.

Отримувати знання в LHS студенти можуть як стаціонарно – відвідувати заняття, так і онлайн – слухати лекції в прямому ефірі або переглядаючи їх записи в будь-який зручний час через електронний кабінет. В кінці навчального року студенти отримують сертифікати із зазначенням обсягу пройденого матеріалу, а ті, хто успішно пройде тестування, – диплом із зазначенням рівня знань.

Сьогодні вперше в проекті Legal High School взяв участь Максим Селезньов — кандидат юридичних наук, Голова правління ГО «БПВ «Альтернатива», де виступив в модульному блоці «Як довести судове рішення до виконання» з лекцією на тему: «Проблемні питання зведеного виконавчого провадження в умовах змішаної системи виконання рішень. Судова практика».

«Як відомо, у серпні місяці 2018 року виповниться річниця діяльності перших приватних виконавців, яких на теперішній час в Україні діє близько 125 осіб. Відповідно, є можливість зробити вже певні висновки, розповісти про чисельні переваги інституту приватних виконавців, проте, й окреслити коло проблемних питань, пов’язаних з їх професійною діяльністю.

Одне з таких проблемних питань, яке на теперішній час активно обговорюється фахівцями, стосується саме одночасного виконання декількох рішень про стягнення заборгованості з одного боржника декількома виконавцями», — на початку лекції наголосив Максим Селезньов.

Лекція була цікава тим, що акцент ставився на комплексному аналізі нормативно-правових актів, що регулюють процедуру виконавчого провадження, на предмет їх відповідності один одному та порівняльних характеристиках.

«Неоднозначне тлумачення приписів ст. ст. 5, 25, 30 Закону України «Про виконавче провадження» та положень пп. 7, 14, 15 розділу ІІІ, п.1 Розділу IV, пп. 3-6 Розділу V Інструкції з організації примусового виконання рішень, призвело до появи суперечливої судової практики, яка виникла за результатами розгляду скарг, поданих боржниками у виконавчих провадженнях на дії та бездіяльність приватних виконавців саме в частині не передачі останніми виконавчих проваджень до Відділів державної виконавчої служби для об’єднання у зведене або приєднання до зведеного виконавчого провадження», — констатував лектор і навів чисельні приклади ухвалення судових рішень, які суперечать одне одному.

Підсумовуючи поданий матеріал Максим Селезньов зазначив: «Визначу 2 основних аспекти вирішення проблемних питань:

  1. Досягнення запланованих результатів у реформуванні судової системи в цілому можливо шляхом своєчасного та поступового впровадження конструктивних і комплексних змін, в першу чергу консолідації нормативно-правових актів, усунення правових колізій.
  2. Розв’язання суперечностей у судовій практиці. Верховний Суд має забезпечувати єдність судової практики для того, щоб виправляти непослідовності та, таким чином, підтримувати громадську довіру до судової системи»

Участь у проекті Legal High School – це новий досвід і новий формат діяльності, який допомагає ГО «БПВ «Альтернатива» втілювати поставлену мету – сприяти розвитку та популяризації інституту приватних виконавців в Україні.

Ми вдячні організаторам Проекту за запрошення, високий рівень підготовки та проведення заходу. Сподіваємося на довготривалу співпрацю та партнерство.