Главная > Новости > ВІЗИТ ДЕЛЕГАЦІЇ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ТА АПВУ ДО ПОЛЬЩІ – ДЕНЬ ДРУГИЙ

ВІЗИТ ДЕЛЕГАЦІЇ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ТА АПВУ ДО ПОЛЬЩІ – ДЕНЬ ДРУГИЙ

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

12 липня пройшов другий день навчального візиту делегація Міністерства юстиції України та Асоціації приватних виконавців України до Польщі для ознайомлення із досвідом виконання судових рішень.

Програма другого дня була не менш насиченою та цікавою. Перша зустріч відбулася в Раді Палати судових виконавців у Варшаві, на якій з польської сторони були присутні пані  Ельжбєта Адамська-Сьміґродзька – діючий Голова Ради Палати судових виконавців у Варшаві, судовий виконавець при Районному суді в місті Отвоцк;  пан Павел Стефан Ґінтовт — Голова Ради Палати судових виконавців у Варшаві двох останніх скликань, судовий виконавець столичного міста Варшави; Кшиштоф Пєтшик — Прес-секретар Ради Палати судових виконавців у Варшаві, Судовий виконавець міста Варшави району Праги Південь у Варшаві; Боґдан Мєчковський — Координатор Судових виконавців — Візитаторів і судових виконавців міста Варшави (середмістя Варшави);  Марек Ґраліньський — судовий виконавець-Візитатор у Судових виконавців Варшави (Мокотув у Варшаві); Піотр Ян Ґайдош — скарбник Ради Палати судових виконавців, судовий виконавець у місті Отвоцк.

Багато питань, що стосуються організації діяльності та процесуальних моментів, виникло у наших приватних виконавців до польських колег.

 Андрій Куземченко – приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області, член ГО «Бюро приватних виконавців «Альтернатива» розповів польським колегам про діючу в Україні процедуру доступу до професії приватного виконавця. Порядок доступу до професії приватного виконавця в Україні та вимоги до кандидатів дійсно мають багато спільного, проте, в Польщі процес більш тривалий, оскільки пріоритет віддається практичним навичкам майбутніх виконавців.

Так, щоб стати виконавцем у Польщі, необхідно пройти навчання та після цього скласти багаторівневий іспит. На першому етапі претендент вирішує 2 тестових завдання, на кожне з яких надається по 6 годин. Наступний етап складається з дворічного стажування, після якого складається практичний іспит, після успішного складання якого, претендент допускається до наступного дворічного стажування (випробувального терміну). І лише після проходження даної процедури, приймається рішення про доступ кандидата до професії. Цікаво, що практичні іспити складаються в апеляційних судах. Абітурієнтам пропонують «до виконання» 2 виконавчих провадження, за якими необхідно здійснити виконання (чи прийняти інше процесуальне рішення відповідно до закону).

Достатньо жорсткими, на відміну від Українських, є заходи дисциплінарного впливу до виконавців у Польщі. Наприклад, за півроку до дисциплінарної відповідальності притягли 44 виконавці, двом з яких припинено діяльність. Лише через 15 років, виконавець, чию діяльність було припинено, має право на складання іспиту і повторний доступ до професії. Крім того, існує такий вид дисциплінарного стягнення, як «грошовий штраф», який застосовується достатньо часто. Сума такого штрафу може бути від 1000 до 100 000 злотих.

Протягом дня наша делегація нанесла візит до офісу Національної ради виконавців у Варшаві, де відбулася зустріч з директором науково-навчального осередку при Національній раді виконавців паном Марчіном Бореком, а також, з Головою дисциплінарної комісії при Національній раді виконавців пані Йоанною Савіцькою-Іванюк та з Уповноваженим у дисциплінарних справах при національній раді виконавців паном Єжи Бояновським.

В цілому, навчальний візит виявився пізнавальним і корисним досвідом для сторін. Сподіваємося на початок спільних довгострокових спільних відносин, які сприятимуть розвитку інститутів примусового виконання рішень як в Україні так і в Польщі.