Главная > Новости > ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ ДИСЦИПЛІНАРНОГО ПРОЦЕСУ ПРИВАТНИХ ВИКОНАВЦІВ

ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ ДИСЦИПЛІНАРНОГО ПРОЦЕСУ ПРИВАТНИХ ВИКОНАВЦІВ

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Сьогодні у Києві відбувається засідання робочої групи, де беруть участь представники Ради приватних виконавців України, міжнародні експерти Проекту ЄС «Право-Justice», а також, національні експерти з питань реформування системи примусового виконання рішень.

Чергова зустріч присвячена обговоренню питань, пов’язаних з удосконаленням дисциплінарного процесу приватних виконавців та  організаційним аспектам підготовки З’їзду приватних виконавців України, що відбудеться у лютому цього року.

З доповідями та пропозиціями виступили, зокрема Сергій Ніколаєв, голова Асоціації приватних виконавців України, а також приватні виконавці Олександр Сивокозов, заступник голови Ради приватних виконавців України та Юрій Лисенко, голова Ради приватних виконавців Дніпропетровської області — представники   Бюро приватних виконавців «Альтернатива», Мирослава Воронцова — юридичний радник Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя», Олексій Соломко — радник, керівник напрямку виконавчого провадження ЮФ «ADER HABER» та інші.

Як оцінюють реформу, з приводу практичних питання регулювання дисциплінарних процесів приватних виконавців в Європі та важливої ролі самоуправління, висловили свою думку міжнародні експерти Проекту ЄС «Право-Justice» Дамір Сіте, судовий виконавець при Вищому господарському суді міста Суботиця (Сербія), та Ліонель Декотт, судовий пристав міста Ліон (Франція). Експерти зауважили на тому, якщо говорити про реформи в країнах Східної Європи, то вони ніколи не проходять легко, і це стосується не лише України. Процес переходу від державних до приватних виконавців не був простий в жодній країні. У будь-якій країні в перехідний період чи під час реформ не може бути все гладко, ніхто не минув помилок, зокрема, щодо застосування права під час виконання стягнень, або що стосується  дисциплінарних стягнень чи будь-яких інших процесів. Тому, відверте цілеспрямоване прагнення конструктивних змін та прийнятий до уваги позитивний досвід країн, де процес реформування має успішні результати, — це і є основні критерії перспективного розвитку системи.

У ході зустрічі на обговорення учасників винесено пропозицій щодо удосконалення дисциплінарного процесу приватних виконавців в Україні, а також, презентовано результати опитування приватних виконавців на Сесії стратегічного планування, що відбулася у грудні минулого року за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні, мета якої полягала у формування переліку кроків (групових проектів), спрямованих на реалізацію бажаного сценарію розвитку Асоціації, створення індивідуальних робочих діаграм та виявлення групи факторів, що впливають на успішність, формування Дорожньої карти Асоціації.

Експерти не оминули увагою комунікативні механізми між приватними виконавцями та Міністерством юстиції України, проблемні сторони та пропозиції щодо їх врегулювання. Учасники зустрічі вважають цей напрямок вкрай важливим і таким, що потребує особливої уваги й участі, як з боку професійної спільноти, так і з боку суб’єктів законодавчих ініціатив.

Друга частина робочої зустрічі за планом присвячена обговоренню організаційних питань З’їзду приватних виконавців України, що відбудеться у лютому цього року, зокрема формування переліку питань порядку денного; розгляду пропозиції щодо проекту Стратегії розвитку АПВУ, а також, презентації та аналізу звіту про діяльність АПВУ за минулий період.