Главная > Новости > ЗВЕРНЕННЯ ГО «БПВ «АЛЬТЕРНАТИВА» З ПРИВОДУ ЗАКОНОДАВЧИХ ІНІЦІАТИВ

ЗВЕРНЕННЯ ГО «БПВ «АЛЬТЕРНАТИВА» З ПРИВОДУ ЗАКОНОДАВЧИХ ІНІЦІАТИВ

Відомо, що Кабінетом Міністрів України 26.03.2018 за реєстраційним №8198 внесено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів». Даний Законопроект спрямований на удосконалення процедури здійснення примусового виконання рішень органами державної виконавчої служби та приватними виконавцями, зокрема, шляхом: врегулювання питання щодо зазначення ідентифікаційного коду і номера паспорта фізичної особи у виконавчому документі; вдосконалення порядку сплати авансового внеску при пред’явленні виконавчого документа до виконання; зменшення максимального розміру авансового внеску та розширення переліку осіб, які звільняються від сплати авансового внеску.

Особливу нашу увагу привернула пропозиція щодо внесення змін до статті 30 Закону (Особливості виконання кількох рішень у разі надходження на виконання кількох виконавчих документів щодо одного боржника), доповнивши її другою частиною такого змісту: «2. Особливості виконання кількох виконавчих документів щодо одного боржника у разі перебування на виконанні у державного виконавця та приватного виконавця визначаються Міністерством юстиції України».

Така офіційно заявлена позиція викликала суттєве занепокоєння в професійних колах.

Наша Громадська організація, як об’єднання фахівців різних галузей права, безумовно, підтримує необхідність законодавчого врегулювання процедури виконання кількох рішень у разі надходження на виконання кількох виконавчих документів щодо одного боржника, оскільки на даний час це дійсно проблемне питання. На нашу думку, як чинна редакція  статті 30 Закону, так і редакція запропонована Кабміном, викладені не чітко та дають привід для неоднозначного тлумачення (застосування), що тягне за собою низку негативних наслідків, які вже зараз мають своє відображення, зокрема і в суперечливій судовій практиці.

Проявивши громадську ініціативу у квітні 2018 року, ГО «БПВ «Альтернатива» виступила зі зверненнями до Прем’єр-міністра України В. Гройсмана, Міністра юстиції України П. Петренка, профільних Комітетів Верховної Ради України, та до Народних депутатів України, — як до суб’єктів законодавчої ініціативи, де висловила думку з приводу Законопроекту №8198 та запропонувала на розгляд своє, професійне бачення редакції статті 30 Закону.

З вдячністю відзначаємо, що наші звернення не залишилися без уваги, та сподіваємося на подальшу підтримку.