Головна > Новини > ФРАНЦУЗЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ СЕМІНАР З ПИТАНЬ ПРИМУСОВОГО ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ

ФРАНЦУЗЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ СЕМІНАР З ПИТАНЬ ПРИМУСОВОГО ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ

В рамках співпраці та розвитку відносин між Асоціацією приватних виконавців України та Національною палатою судових приставів Франції з 18 по 20 грудня у Парижі відбувається спільний семінар, присвячений питанням примусового виконання судових рішень в умовах приватної та змішаної моделі виконання. Нагадаємо, що у квітні 2019 року відбулася визначна подія – підписання Меморандуму про співпрацю між Асоціацією приватних виконавців України та Національною палатою судових приставів Франції.

На люб’язне запрошення французьких колег у складі делегації від АПВУ Париж відвідали Олександр Сивокозов, заступник голови Ради приватних виконавців України, приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області, член ГО «БПВ «Альтернатива», Дмитро Колісник, голова секретаріату Ради приватних виконавців України, національний експерт Проєкту ЄС «ПРАВО – Justice», член ГО «БПВ «Альтернатива», Валерій Притуляк, голова комітету з етики АПВУ, приватний виконавець виконавчого округу Одеської області, кандидат юридичних наук, Георгій Парфьонов, голова Ради приватних виконавців Одеської області, Юрій Щербаков, заступник голови Ради приватних виконавців Одеської області.

Як і було заплановано насиченою програмою триденного візиту, українська делегація відвідала офіси судових приставів Lotte-Canto у Парижі та Klein-Suissa-Robilllard у містечку Роні-су-Буа, розташованому в регіоні Іль-де-Франс департаменту Сена-Сен-Дені, де ознайомилися з регламентом роботи офісів, особливостями ведення та формування справ, інформаційно-технічним та програмним забезпеченням процедури виконання рішень, ведення діловодства та багато іншого.

Другого дня наші приватники побували у Національній  палати судових приставів Франції, де їх люб’язно привітав Президент Національній  палати Патрік Санніно. Учасники семінару обговорювали питання організації діяльності Національній палати судових приставів Франції, зокрема структуру, адміністративні та управлінські функції, бюджет. Говорили про організацію роботи регіональних Рад. Приділили увагу новому законопроєкту, роботу над яким АПВУ проводило спільно з міжнародними експертами. В обговоренні взяв участь Ліонель Декотта, судовий пристав та міжнародний експерт з питань правових реформ. Багато ще залишилося тем для обговорення та спільних проєктів, тож Олександр Сивокозов та Патрік Санніно домовилися про наступну зустріч найближчим часом, і запланували провести її у лютому 2020 року.

На зустрічі з пані Крістін Валес, генеральним секретарем CNCJ, представницею Національного інституту підготовки судових приставів представники АПВУ переймали успішний досвід французьких колег з організації підготовки та доступу до професії судових приставів. Про етичні аспекти та керуючі принципи професії судового пристава говорили з  директором з питань відповідності CNCJ – паном Люком Ферраном.

Зараз семінар добігає кінця, завтра наша делегація вирушає додому, в Україну, і в котре везе з собою безцінний корисний досвід європейських колег, з превеликим бажанням імплементувати найкращі традиції в національну систему примусового виконання рішень задля її ефективного реформування та розвитку.

Основною метою співпраці для АПВУ залишається побудова тісних професійних зв’язків з міжнародними колегами, переймаючи найкращі традиції у сфері примусового виконання рішень і ділитись власними здобутками та успіхами.

Досвід Франції цікавий для українських колег тим, що інститут примусового виконання рішень там зароджувався ще з часів правління Наполеона. За цей період склалися традиції, які відшліфовувалися сторіччями, і стосуються вони, перш за все, самого механізму стягнення боргів, методик навчання та порядку доступу до професії, вдалого досвіду вирішення боргових спорів у досудовому порядку, а головне – процесуальній незалежності, свободі від надмірного контролю, але при цьому й великій відповідальності за престиж професії. Усі ці функції покладено на Національну палату судових приставів Франції, як повністю саморегульовану організацію.

На сьогодні у Франції працює близько 3,5 тисяч приватних судових приставів, і лише близько 300 державних, які працюють виключно з боргами державних органів. Тож судові пристави Франції є престижною, повноправною і затребуваною професією у своїй державі.

Таким чином, багато що у французькій моделі примусового виконання рішень стане корисним для подальшого розвитку професії приватного виконавця в Україні.