Головна > Новини > І ЗНОВУ ДО ВЕРШИН

І ЗНОВУ ДО ВЕРШИН

Фортуна завжди на боці тих,

хто заради мрії готовий ризикнути.

Що, як не гори перевіряють на міцність дружбу і довіру. Вони не пробачають помилок, непрофесіоналізму і фальші. Гори підкоряються лише самим відважним, сильним та справжнім, тим, хто не розмірковуючи готовий ризикнути собою заради друга. Команда ГО «БПВ «Альтернатива» пишається своїми, без перебільшення, героями.

Цього літа, традиційно, група альпіністів під керівництвом Віцепрезидента Дніпропетровської обласної федерації спортивного туризму, майстра спорту Антона Володимировича Хлистуна, за підтримки ГО «БПВ «Альтернатива» та ЮФ «Альянс», вирушила в експедицію на одну з десяти самих небезпечних вершин світу – Маттерхорн, висотою 4478 метрів, яка розташована в Пеннінських Альпах між Швейцарією та Італією.

У команді відчайдушних сміливців, які визначили своєю метою підкорити культову вершину, взяли участь в експедиції  Антон Ковирєв, Павло Хлистун та Артем Горпинич.

Величні гори чарують своєю воістину містичною красою, захоплюють в полон та манять підкорити неприступні вершини.

Чотиригранна велична піраміда з крутими, практично вертикальними, ближче до вершини, схилами, зверненими на чотири боки світу – такою постає Маттерхорн. Проте, не зважаючи на чарівну красу, ця вершина здобула слави  небезпечної підступної гори-вбивці. Після першого вдалого сходження на Маттерхон минуло 154 роки, і за цей час найжорстокіша вершина Альп назавжди залишила собі більше п’ятисот людських життів.

З боку Швейцарії, у самого підніжжя північної стіни вершини, на півдні кантона Вале, розташовано чарівне гірське курортне містечко Цемратт, а з боку Італії, у південного схилу вершини, не менш привабливий гірський курорт Брьой-Червінія. Обидва курорти, ближче до сходу від вершини, поєднав між собою перевал Теодул, висота якого над рівнем моря сягає 3317 метрів.

Маршрут розпочато 23 липня 2019 року. З Італійської сторони, стартувавши з висоти 2500 метрів, група здійснила сходження на вершину гори Брайтхорн – 4164 метрів над рівнем моря. Наступного дня альпіністи вирушили з Італії до Швейцарії через перевал Теодул та льодовик Монте-Роза.

Як і було заплановано, 26 липня, група розпочала сходження на вершину Маттерхон з боку Швейцарії по гребню Хьорнлі – північно-східному ребру, стартувавши з висоти 3280 метри.

Однак, гори мають свої плани, які не завжди сходяться з планами тих, хто насмілився їх підкорити. Всупереч прогнозам, підступний Маттерхон зустрів своїх гостей шквальною грозою та дощем зі снігом. Досягнувши висоти 4300 метри, через різке погіршення погодних умов, група вимушена була припинити сходження та екстрено зійти до містечка Цемратт. Здавалося б, до омріяної вершини залишилося «всього» 178 метрів….Проте, хто знає гори, той розуміє, що ця відстань може стати довжиною в життя.

Без сумніву, це велика перемога! Отримано неоціненний досвід, який додає ще більше впевненості у своїх силах, бажання досягати більшого. Пишаємося своїми друзями, цінуємо їх досягнення і щиро бажаємо їм успіху.

Прапор «Альтернативи» піднімався над Монбланом і Брайтхорном. Ми впевнені, це не остання наша перемога!

Всіх, хто за здоровий спосіб життя та має перед собою мету, «Альтернатива» запрошує разом з нами підкорювати наступні вершини!

Окремо, висловлюємо щиру подяку Віцепрезиденту Дніпропетровської обласної федерації спортивного туризму, майстру спорту Антону Володимировичу Хлистуну, за організацію та проведення експедиції.