Головна > Новини > МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «НОВІ ВИКЛИКИ У ПРОФЕСІЇ ПРИВАТНОГО ВИКОНАВЦЯ»

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «НОВІ ВИКЛИКИ У ПРОФЕСІЇ ПРИВАТНОГО ВИКОНАВЦЯ»

Сьогодні, 26 липня чарівна гостинна Одеса приймає учасників Міжнародної конференції присвяченої Новим викликам у професії приватного виконавця. Традиційно прийняли запрошення учасники ГО «БПВ «Альтернатива». У заході взяли участь приватні виконавці виконавчого округу Дніпропетровської області Олександр Сивокозов, Максим Селезньов, Юрій Лисенко та Олексій Шаган, а також, Дмитро Колісник, представник Секретаріату АПВУ.

Не вперше Одеса збирає колег, однодумців та експертів обговорити діяльності приватних виконавців та проблематику питання виконавчого провадження.

Привітали учасників конференції Сергій Ніколаєв – голова Асоціації приватних виконавців України, Довидас Віткаускас – керівник Проекту ЄС «Право-Justice», Мирослава Воронцова – юридичний радник Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя», Андрій Кошман – виконуючий обов’язки Генерального директора Директорату правової політики у сфері судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів Міністерства юстиції України.

Сьогоднішній захід особливий. Символічно приурочено до Конференції важливу для приватних виконавців України подію – урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між АПВУ та Національною спілкою судових виконавців Республіки Молдова. Зроблено ще один важливий крок у напрямку інтеграції АПВУ до міжнародної професійної спільноти приватних виконавців!

Голова АПВУ Сергій Ніколаєв та президент Національної спілки Валеріу Девдеря відзначили, що підписання угоди стало логічним продовженням дворічних активних і плідних контактів приватних виконавців України з молдавськими колегами, а зазначений Меморандум сприятиме більш глибокому та системному співробітництву обох сторін.

Три основні напрямки для дискусій запропонували організатори учасникам конференції.

Першу сесію присвятили новелам кодексу України з процедур банкрутства та його впливу на процес виконання судових рішень.

Про співвідношення виконавчого провадження та конкурсного процесу говорила Лілія Грабован, суддя Господарського суду Одеської області, кандидат юридичних наук. Питання узгодженості законодавчих актів у сфері виконання судових рішень та банкрутства, а також, особливостей процедур виконавчого провадження та відновлення платоспроможності фізичної особи, висвітлили  у своїх доповідях Олександр Олійник, директор Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки Міністерства юстиції України та Юрій Моісеєв, директор департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України.

Микола Писанчин, заступник генерального директора з юридичних питань ДП «СЕТАМ» провів порівняльний аналіз процедури продажу майна осіб в рамках виконавчого провадження та банкрутства. Свої думки про вплив нових правил банкрутства на виконання судових рішень в Україні презентував присутнім приватний виконавець Анатолій Телявський, заступник голови правління ВО ПВ «Факт».

Питанням презентації приватного виконавця на ринку юридичних послуг присвячено другу сесію заходу. Чи не вперше приватні виконавці так глибоко торкнулися питань етики, реклами, професійних комунікацій, конкуренції та ділової репутації.

З питань виходу реформи виконання судових рішень на новий рівень та незворотність законодавчих змін виступив Катілін Попов, міжнародний експерт Проекту ЄС «Право-Justice», приватний виконавець Республіки Болгарія. Володимир Боєру, голова Агенції з питань виконання рішень звернув увагу присутніх на побудову ефективної комунікативної стратегії приватних виконавців.

Безумовно важливими й актуальними є питання, про які розмірковували у своїх доповідях Андрій Авторгов, приватний виконавець, кандидат юридичних наук та Костянтин Рубель. Зокрема, йшлося про етичні аспекти рекламування діяльності приватних виконавців, поняття та межі добросовісної та недобросовісної конкуренції, про важливість та форми позиціонування й управління репутацією приватного виконавця на ринку юридичних послуг.

Актуальної і досить проблемної теми торкнувся у своєму виступі Максим Селезньов, голова правління ГО «БПВ «Альтернатива», приватний виконавець, кандидат юридичних наук. У форматі, заданому тематикою заходу, Максим Селезньов говорив про таке важливе явище, як ділова репутація, а точніше, фактори, які мають вплив на ділову репутацію приватного виконавця, на скільки тісно це пов’язано з професійною діяльністю, як суди, чиї рішення покликані виконувати приватні виконавці, формують суспільну думку про професію. Детально зупинився факторі зовнішнього середовища «взаємодія «суд – виконавець», що має не аби який вплив на формування не лише ділової репутації приватного виконавця, а й взагалі на формування довіри суспільства до судової влади, правосуддя та державності. У своєму виступі голова правління ГО «БПВ «Альтернатива» наголосив:

«Професійна спільнота вкрай занепокоєна з приводу неприпустимої ганебної для правової держави практики, що набирає масштабу системності. Ми прагнемо привернути увагу до кричущих випадків втручання в професійну діяльність приватних виконавців та перешкоджання здійсненню правосуддя у спосіб прийняття далеких від законності судових рішень у справах за різними формами судочинства, та маніпулюючи принципами обов’язковості їх виконання. Таким чином, як не абсурдно це звучить, за безпосередньої участі судових органів, у спосіб ухвалення відповідних судових рішень, реалізуються наміри заінтересованих осіб уникнути виконання судових рішень».

Приватний виконавець розповів про проведену аналітичну роботу та навів яскраві приклади перешкоджання судами виконання судових рішень, шляхом винесення ухвал в забезпечення позову, та інші випадки втручання в професійну діяльність.

Присутні жваво обговорювали та підтримали актуальність проблеми.

«На моє глибоке переконання, вирішення окресленої системної проблеми судочинства має бути невідкладним та вимагає комплексного підходу на вищому рівні, участі усіх гілок влади, перш за все законодавчої та судової. Безпосереднього залучення до обговорення та аналізу системності порушень вищого керівництва органів судової влади – Верховного Суду, Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, Державної судова адміністрації України.

А ми, професійна спільнота приватних виконавців, маємо об’єднати свої зусилля, не покладати надмірних сподівань та очікувань на державного регулятора, а застосовувати власні ресурси – знання, професійний та науковий досвід,  вміння відстоювати права та досягати мети», – підсумував свій виступ Максим Селезньов.

Остання секція об’єднала охочих виступити на тему питань виконання судових рішень та IT.

Олександр Сивокозов, заступник голови АПВУ, приватний виконавець, член ГО «БПВ «Альтернатива» презентував учасникам конференції IT-проект інформаційного порталу АПВУ, який має запрацювати найближчим часом. Його впровадження сприятиме систематизації багатьох процесів, зокрема, управлінських рішень, суттєво оптимізує комунікаційні функції та багато іншого, що позитивно вплине на роботу приватних виконавців. Реалізація цього проекту відбувається за підтримки європейських партнерів, зокрема, експертів та фахівців Проекту ЄС «Право-Justice».

Тема інформаційних технологій у виконавчому у провадженні дедалі стає більш актуальною. Без впровадження  оновлених  автоматизованих технологій неможливий подальший розвиток системи примусового виконання рішень.

Про застосування в процесі виконання судових рішень безпілотних технологій та інформаційну взаємодію з органами державної влади та банківськими установами говорили Станіслав Лур’є, генеральний директор ДП «НАІС» та Олександр Квітка, технічний директор «AgroDron».

Безумовно, завжди корисно прислухатися до порад європейських колег, вчитися у тих, хто вже пройшов період становлення, має успішний досвід та опанував новітні технології.

Про інформаційні технології у виконавчому провадженні, їх вплив на роботу приставів та судових виконавців, огляд досвіду становлення інноваційних процесів у Литві та Республіці Молдова розповіли постійні експерти Довіле Саткаускене, директор Палати судових приставів Литовської Республіки та Оксана Новікова, генеральний секретар Національної спілки судових виконавців Республіки Молдова.

Завершилася Конференція обговоренням виступів та підбиттям підсумків. В черговий раз виконавці отримали чудову можливість поспілкуватися, подискутувати з актуальні питання та прийняти спільні рішення.

Хочемо подякувати нашим Одеським колегам та європейським партнером за запрошення та високий рівень підготовки й проведення заходу.