Головна > Новини > ПРІОРИТЕТНІ ПИТАННЯ РЕФОРМИ СЕКТОРУ ЮСТИЦІЇ – ЧАС ДІЯТИ

ПРІОРИТЕТНІ ПИТАННЯ РЕФОРМИ СЕКТОРУ ЮСТИЦІЇ – ЧАС ДІЯТИ

18 липня відбулося засідання Дніпропетровської Регіональної Ради Реформ Правосуддя, у якому взяли участь її постійні члени та запрошені експерти – Карстен Манке – міжнародний експерт Проекту ЄС «Право-Justice», Довидас Віткаускас – керівник Проекту ЄС «Право-Justice», Андрій Бойко – член Вищої ради правосуддя, Олександр Крижний – суддя господарського суду Дніпропетровської області, Юрій Парусніков – голова центрального апеляційного господарського суду, Анатолій Коршун – голова Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, Андрій Рищенко – суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду, Максим Таус – суддя Ленінського районного суду міста Дніпропетровська, Андрій П’ятницький – заступник начальника Головного територіального управління у Дніпропетровській області з питань державної виконавчої служби – начальник Управління державної виконавчої служби ГТУЮ у Дніпропетровській області,  Володимир Юрченко – заступник голови Дніпропетровської ОДА, Артем Хмельников – депутат Дніпровської міської ради, Олексій Савчук – голова відділення АПУ в Дніпропетровській області, адвокат, Олена Крічетнікова – адвокат, Євгеній Марченко – арбітражний керуючий, Дмитро Приймаченко – проректор з наукової роботи Університету митної справи та фінансів, доктор юридичних наук, професор, Вікторія Савіщенко – декан юридичного факультету Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

До постійного складу Дніпропетровської РРРП входять і члени ГО «БПВ «Альтернатива», цього разу в засіданні взяли участь Олександр Сивокозов, заступник голови Асоціації приватних виконавців України, приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області та Антон Ковирєв, член правління ГО «БПВ «Альтернатива», адвокат.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Довидас Віткаускас,  керівник Проекту ЄС «Право-Justice».

«Регіональний підхід в Україні повинен працювати активно. Чекаємо від сьогоднішнього заходу продуктивних та інтерактивних дискусій», – підкреслив Довидас Віткаускас.

В цілому, засідання було присвячено пріоритетам реформування сектору юстиції. Умовно їх поділено на п’ять змістовних категорій:

Судочинство, що орієнтоване на задоволення потреб людей та передбачає участь громадськості – містить в собі розвиток медіації та інших альтернативних засобів вирішення спорів у всіх типах процесів, пілотування інститутів мирових-суддів та присяжних, конструктивне використання громадських опитувань для вимірювання ефективності діяльності органів юстиції та якості послуг органів правосуддя.

–  Захист прав власності, економічне зростання та бізнес-клімат –  об’єднує питання повної «приватизації» професій приватних виконавців та нотаріусів, прозорої, збалансованої та ефективної процедури банкрутства, сильного самоврядування усіх приватних юридичних професій та відсутність надмірного контролю з боку Міністерства юстиції, належне регулювання ринку фінансових послуг з метою запобігання накопиченню нестійких боргів, спрощення судових процесів, прозорої ефективної системи продажу активів тощо.

Судоустрій та адвокатура – охоплює питання продуктивності системи бюджетування судових органів, підтримки й оптимізації ролі Громадської ради доброчесності у відборі суддів та її взаємодії з іншими органами судової влади, якості процесуального законодавства та застосування судової практики тощо.

Орієнтація органів юстиції на потреби користувачів та надання послуг.

– Правосуддя для громадян окупованих територій.

Формат роботи Ради дає можливість кожному учаснику висловити своє бачення проблемних питань та представити на обговорення свою модель реалізації стратегії. Висока компетентність, професійний досвід та багатосторонній підхід членів Ради в дискусіях забезпечує прийняття конструктивних рішень.

Майже «символічною» та «інституційною» можна назвати дискусію, яка виникла між Андрієм П’ятницьким, начальником Управління ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області та Олександром Сивокозовим, заступником голови АПВУ, стосовно пріоритету приватного виконання рішень.

Олександр Сивокозов зауважив на пріоритеті розвитку інституту приватного виконання рішень з перспективою переходу від змішаної моделі на приватну. Зазначив про першочергову необхідність розширення повноважень приватних виконавців, зняття обмежень, які існують на даний час, як найменш, порівняння в правах державних та приватних виконавців. Такий підхід є цілком обґрунтований та безумовно виправданий, оскільки за два роки діяльності приватні виконавці, не зважаючи на їх значну чисельну меншість, довели здатність гідно конкурувати з державними виконавцями, навіть за наявністю певних обмежень. Дискусія об’єднала всіх присутніх, в підтримку позиції заступника голови АПВУ виступила переважна більшість присутніх, особливо важлива така підтримка від представників суддівського корпусу.

Учасники говорили про постійні й короткострокові пріоритети, визначили ключові кроки стратегічного реформування органів юстиції, зокрема, судочинства та суміжних правових інституцій. Все, про що жваво дискутували члени Дніпропетровської РРРП має на меті донести до суб’єктів законодавчої ініціативи потреби регіонів щодо стабілізації функціонування сектору юстиції та відповідно актуалізувати національне законодавство.

Особлива вдячність нашим партнерам, Дніпропетровському державному університету внутрішніх справ, за організацію проведення заходу.