Головна > Новини > IV ФОРУМ ПО РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ТА БАНКРУТСТВУ

IV ФОРУМ ПО РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ТА БАНКРУТСТВУ

Президент України Петро Порошенко, не зважаючи на низку зауважень до документа, 15 квітня підписав Кодекс з процедур банкрутства, який Верховна Рада ухвалила ще у жовтні минулого року.
Символічним є те, що підписання цього довгоочікуваного документа сталося саме напередодні IV Форуму по реструктуризації та банкрутству, який відбувся у Києві 17 квітня 2019 року.
Такий збіг обставин та актуальність тематики значно розширили коло запланованих для обговорення питань.
Цього року команду ГО «БПВ «Альтернатива» на Форумі представив Олександр Сивокозов, заступник Голови АПВУ.
На жаль, реальність така, що тимчасові фінансові труднощі у кожного громадянина можуть статись за втрати роботи, розлучення і необхідності забезпечення матеріальної допомоги дітям, втрати родичів чи годувальників і, нарешті, свого здоров’я. Крім того, циклічний розвиток ринкової економіки передбачає як підйом виробництва, так і падіння, що іноді прямо впливає на особистий і сімейний бюджети. Вперше в історії України прийнято документ, що передбачає можливість і визначає умови банкрутства фізичних осіб.
Своєю експертною думкою з приводу концептуальних змін та їх реалізації поділилися представники Міністерства юстиції України, судді, керівники провідних юридичних компаній, арбітражні керуючі, адвокати, науковці-правники та представники професійної спільноти, зокрема Юрій Моісеєв, директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України, Ілля Черногоренко, генеральний директор Директорату у сфері судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів Мін’юсту, Руслан Сидорович, член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, В’ячеслав Пєсков, суддя КГС у складі Верховного Суду, Олександр Гладій, Директор ЮА «Абсолют», керуючий партнер АО «Абсолют», адвокат, арбітражний керуючий, кандидат юридичних наук, Владислав Бєсєдін, керівник напрямку претензійно-позовної роботи та захисту інтересів банку в судах юридичного управляння АТТ «Укрексімбанк».
Підписання Президентом України Кодексу з процедур банкрутства, які зміни та наслідки для боржників та кредиторів це за собою тягне? Якими будуть нові повноваження арбітражних керуючих, а також, де шукати «підводні камені» нових фінансових реструктуризацій в Україні? Про це та багато іншого вели діалог з експертами в рамках Сесії І Форуму.
Найцікавішим нововведенням Кодексу з процедур банкрутства є саме інститут банкрутства фізичних осіб. До чого може привести новий механізм стягнення боргів – до нових способів приховування активів чи все ж таки до нових можливостей відновлення платоспроможності та погашення боргових зобов’язань, – з цього приводу своїми прогнозами поділилися експерти в ході Сесії ІІ.
Арбітражний керуючий, його місія в процедурі банкрутства: рятунок від краху та боргів, – чи може дана процедура «вилікувати» та стати початком для нового розвитку та подальшого зростання? Вимоги для «нового формату» арбітражного керуючого обговорювали експерти та учасники Форуму під час Сесії ІІІ.
Сесію IV присвячено питанням звернення стягнення на майно боржника: виявлення такого майна та реалізація на прилюдних торгах. Судові справи, пов’язані з цією процедурою, як спосіб затягування та організації «процесуальних диверсій» з боку боржників. Як кредиторам уникнути та попередити таких пасток.
Актуально, інформативно, як завжди, цікаво. Хочеться подякувати організаторам, партнерам та учасникам за насичену програму та конструктивний формат спілкування.