Головна > Новини > СТАРТУВАВ ПРОМО-ПРОЕКТ З ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ ПРОФЕСІЇ ПРИВАТНОГО ВИКОНАВЦЯ

СТАРТУВАВ ПРОМО-ПРОЕКТ З ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ ПРОФЕСІЇ ПРИВАТНОГО ВИКОНАВЦЯ

Минулого тижня в Україні стартував масштабний проект, організований Міністерством юстиції України за участю Асоціації приватних виконавців України та за підтримки Проекту ЄС «Право-Justice», з популяризації професії приватного виконавця.

Метою проекту є просування нової юридичної професії в Україні. Презентація характеристик, особливостей та переваг професії приватного виконавця, перспективи її стрімкого розвитку та впливу на систему виконання судових рішень в Україні. Хто такий приватний виконавець, виконання яких функцій на нього покладено Державою, вимоги до кандидатів, умови та порядок допуску до професії, а також, відповідальність приватного виконавця, –  про все це і багато іншого розповідатимуть організатори та партнери проекту на запланованих заходах.

Перший промо-захід на тему: «Професія приватного виконавця: доступ та переваги» відбувся 17 квітня у місті Києві у правовому клубі PRAVOKATOR. Запрошені були як ті, хто вже зробив свій вибір та зацікавлений в тому, щоб долучитися до професії приватного виконавця, так і ті, хто не знайомий, але цікавиться цією професією і кому ще доведеться зробити свій вибір.

У заході взяли участь заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світлана Глущенко, Генеральний директор Директорату правової політики у сфері судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів Ілля Черногоренко, керівник Проекту ЄС «Право-Justice» Довидас Віткаускас, заступник Голови Асоціації приватних виконавців України, член ГО «БПВ «Альтернатива» Олександр Сивокозов, а також приватні та державні виконавці, арбітражні керуючі та інші.

Організаторами були презентовані ключові зміни до Порядку допуску до професії приватного виконавця, а також зміни до Порядку діяльності Дисциплінарної комісії приватних виконавців.

Зокрема, для поліпшення умов проходження підготовки кандидатів у приватні виконавці запропоновано введення онлайн навчання, вільний вибір місця стажування кандидатом – в органах ДВС, або в офісі приватного виконавця, перегляд критеріїв оцінювання практичного завдання іспиту та його автоматизацію, перезавантаження персонального складу комісій, імплементація в роботу Дисциплінарної комісії Дисциплінарного уповноваженого, обраного спільнотою приватних виконавців, його роль, як дорадчого органу Асоціації приватних виконавців України, для формування позиції по дисциплінарним справам та узагальнення практики притягнення виконавців до дисциплінарної відповідальності.

«Це ті блоки, на які ми отримували найбільше нарікань від профільної спільноти», – зазначила Світлана Глущенко.

Присутні на заході приватні виконавці розповіли про переваги професії приватного виконавця та ключові моменти щодо правильної організації роботи і підтримки приватного виконавця.

19 квітня естафету перейняв славетний Львів.

Незабаром такі заходи відбудуться і в інших містах України.