Головна > Новини > РЕФОРМА ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ: СЬОГОДЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

РЕФОРМА ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ: СЬОГОДЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

30.03.2018 року Міністерством юстиції України спільно з Асоціацією приватних виконавців України і Київським національним університетом імені Тараса Шевченко, за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя», Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ юстиції і правосуддя в Україні (ПРАВО-JUSTICE)» і Центру комерційного права (Україна) проведено науково-практичну конференцію «РЕФОРМА ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ: СЬОГОДЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ».

У заході прийняли участь заступник Міністра юстиції України С. Шкляр, заступник Міністра юстиції України С. Глущенко, Голова Верховного Суду України В. Данішевська, Голова Ради приватних виконавців України С. Ніколаєв, заступник керівника Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» Н. Петрова, а також, судді, адвокати, науковці, сферою дослідження котрих є предмет конференції, державні та приватні виконавці, члени ГО Бюро ПВ «Альтернатива».

Урочисте відкриття Конференції розпочалось вітальним словом Голови Верховного Суду України Данішевської Валентини Іванівни, яка привітала учасників конференції, засвідчила актуальність та своєчасність заходу, необхідність продовження реформування системи виконання рішень, як завершальної стадії судового процесу, оскільки для Суду вкрай важливо виконання кожного судового рішення.

Під час заходу обговорювалися інституційні та процесуальні аспекти виконання рішень судів та інших органів, питання становлення державної та приватної систем примусового виконання, напрями їх удосконалення та розвитку. З цього приводу зацікавили доповіді Олексія Воробйова, Світлани Фурси, Олексія Соломка.

Особливу увагу учасників конференції привернули змістовні доповіді приватних виконавців.

Так, приватний виконавець Катілін Попов (Болгарія) в цілому охарактеризував дію реформи примусового виконання в Україні та наголосив на позитивних змінах, а також, вказав на ефективність поступового переходу до системи повного приватного виконання.

Андрій Авторгов та Зарян Маковецький в своїх доповідях підняли актуальні питання та освітили практичні проблемні аспекти, виходячи з напрацьованої практики.

Представники ГО Бюро ПВ «Альтернатива» прийняли активну участь у жвавій дискусії з інституційних та процесуальних питань, зокрема, необхідності продовження реформування, проблемних питань теорії та практики виконавчого провадження та ін.