Головна > Новини > НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ ВІЗИТ ДЕЛЕГАЦІЇ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ТА АПВУ ДО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ ВІЗИТ ДЕЛЕГАЦІЇ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ТА АПВУ ДО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

З 17 по 20 липня в рамках Проекту «Впровадження реформ системи юстиції в Україні: розвиток діяльності та послуг судового виконавця, зміцнення довіри до Інституту приватного судового виконавця в суспільстві», організатором якого виступає Палата судових виконавців Литви, відбувся навчально-практичний візит делегації Міністерства юстиції України та Асоціації приватних виконавців України до Литовської Республіки.

Проект спрямований на створення умов прозорості надання послуг судового виконавця, забезпечення максимального доступу до житлових, господарських об’єктів, одночасно підвищуючи ефективність діяльності судового виконавця, впровадження інноваційних стандартів організації праці та обслуговування клієнтів у відділеннях, відкритих в інших країнах Європейського Союзу.

Мета візиту – обмін теоретичним та практичним досвідом процедур виконавчого провадження, розвиток інституту примусового виконання в Україні, покращення якості та підвищення кваліфікації виконавців, правове регулювання інституційного розвитку.

У складі Української делегації від Міністерства юстиції України Литву відвідали  Олександр Олійник – директор Департаменту правосуддя та національної безпеки по співпраці з КМЄС Міністерства юстиції України, Олександр Чернобай –заступник директора Департаменту Міністерства юстиції України; від Асоціації приватних виконавців України були присутні Олексій Шаган – приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області, член Кваліфікаційної комісії приватних виконавців при Міністерстві юстиції України, член ГО «Бюро приватних виконавців «Альтернатива», Олександр Палігін – приватний виконавець виконавчого округу Чернігівської області, Валерій Притуляк – приватний виконавець виконавчого округу Одеської області, Георгій Парфьонов – приватний виконавець виконавчого округу Одеської області.

В перший день візиту, як і заплановано, проведено зустріч з членами парламенту Литви. Привітав Українську делегацію пан Юозас Бернатоніс – колишній Міністр юстиції Литви, голова Комітету зовнішніх справ. Також, на зустрічі були присутні пані Ріманте Саласевічуте – голова Комітету соціальних питань та працевлаштування, Андрюс Пальоніс – член Комітету Парламенту з питань фінансів та бюджету, Андрій Буряк – Перший секретар Посольства України в Литовській Республіці, Інга Каралене – Голова Президії Палати приставів Литви, Довіле Саткаускене – директор Палати приставів Литви, Ріманте Шалашявячюте – політичний та громадський діяч. Зустріч присвятили обговоренню питань, пов’язаних з проблемами процедури виконання рішень в Литві та Україні, необхідності законодавчих ініціатив, спрямованих на удосконалення законодавства в питаннях виконання.

Олексій Шаган – приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області, член Кваліфікаційної комісії приватних виконавців при Міністерстві юстиції України, член ГО «Бюро приватних виконавців «Альтернатива» розповів про спірні питання застосування законодавства, зокрема питання, що виникають під час виконання судових рішень та зазначив, що окреслена проблема може бути вирішна шляхом внесення відповідних змін до чинного законодавства України, а також шляхом удосконалення судової практики.

Наступного дня Українська делегація відвідала Палату судових виконавців Литви та офіс судового виконавця у Вільнюсі. В обговоренні торкнулися питання розвитку інституту приватного виконання в Україні, підвищення довіри до приватного виконавця у суспільстві. Обговорювали досвід Литовських колег. Інга Каралене виступила зі стислим оглядом національної системи судових виконавців, навела статистичні дані. У свою чергу, Олександр Чернобай та Валерій Притуляк розповіли Литовським колегам про реформування системи виконання рішень в Україні.

Під час зустрічі сторони обговорювали питання стандартів організації роботи офісу судового виконавця та роботи з клієнтами, підвищення якості роботи та кваліфікації судових виконавців. Особливу увагу було приділено значенню інформаційних технологій в роботі виконавців, таким як Інформаційна система судових виконавців, Електронна виконавча справа, система електронного аукціону та інше. Теми викликали жваву, змістовну дискусію.

Не оминули під час візиту і такі важливі питання, як роль суду в діяльності судових виконавців.

Під час візиту до Каунаського окружного суду відбулася зустріч з Головою суду Неріюсом Мейлутісом та суддею Рутаю Палабіскайте, на якій обговорювали питання контролю за процесом діяльності виконавців, відповідно до статей 510, 511 Цивільного процесуального кодексу Литви, а також, аналогічні питання в контексті Українського законодавства.

Наприкінці візиту делегація відвідала Посольство України в Литовській Республіці, де відбулася зустріч з Послом України в Литві Володимиром Яцинківським.

В цілому, програма візиту була насиченою. Такий обмін досвідом завжди є вкрай доречним та вчасним. Учасники візиту, як і раніше, перейняли від колег багато корисних порад щодо розвитку та сталого функціонування інституту приватного виконання.