Головна > Новини > ВІДБУВСЯ ЩОРІЧНИЙ З'ЇЗД ПРИВАТНИХ ВИКОНАВЦІВ УКРАЇНИ

ВІДБУВСЯ ЩОРІЧНИЙ З’ЇЗД ПРИВАТНИХ ВИКОНАВЦІВ УКРАЇНИ

Сьогодні у Києві відбувся З’їзд приватних виконавців України.

Окрім приватних виконавців України у З’їзді взяли участь Світлана Глущенко – заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби, голова Кваліфікаційної комісії приватних виконавців,  Олександр Вольф заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби – начальника Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області, член Дисциплінарної комісії приватних виконавців, представники Проекту ЄС «Право-Justice», учасники Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» та міжнародні експерти.

Організатором З’їзду виступила Асоціація приватних виконавців України.

Привітали учасників заходу Олександр Сивокозов, заступник Голови АПВУ, приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області, член ГО «БПВ «Альтернатива», Світлана Глущенко, заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби.

Від виконавчого округу Дніпропетровської області З’їзд відвідали і представники команди ГО БПВ «Альтернатива» – Юрій Лисенко, голова Ради приватних виконавців Дніпропетровської області, член Дисциплінарної комісії приватних виконавців при Міністерстві юстиції України, Олексій Шаган, член Ради приватних виконавців Дніпропетровської області, член Кваліфікаційної комісії приватних виконавців при Міністерстві юстиції України та Андрій Куземченко, член Ради приватних виконавців Дніпропетровської області.

На порядку денному ключові питання діяльності органів самоврядування приватних виконавців. Учасникам на затвердження представлено Звіт про діяльність АПВУ, її органів та делегованих представників за 2018 рік.

Так, Євген Д’яченко, приватний виконавець виконавчого округу м. Києва, презентував звіт Ревізійної комісії про результати перевірки фінансової діяльності АПВУ. Про результати роботи Кваліфікаційної комісії та Дисциплінарної комісії приватних виконавців розповіли Світлана  Глущенко та Олександр Вольф. Роботу Комітету з етики проаналізував Володимир Попляк, приватний виконавець виконавчого округу Харківської області.

На користь конструктивної роботи З’їзду свідчать і позитивні рішення, прийняті учасниками з питань затвердження змін до Статуту АПВУ щодо запровадження інституту Дисциплінарного уповноваженого та затвердження Положення про Дисциплінарного уповноваженого. Безумовно, переймаючи успішний міжнародний досвід, впровадження таких змін спрямовано на забезпечення всебічного, об’єктивного та неупередженого розгляду внесених подань про притягнення приватних виконавців до дисциплінарної відповідальності.

Одноголосно затверджено запропоновану Стратегію розвитку та діяльності АПВУ, а також, ухвалено підсумкову Резолюцію З’їзду приватних виконавців.

Олександр Сивокозов заявив, що основними досягненнями АПВУ за 2018 рік є:

  • Розробка і прийняття необхідного комплексу офіційних документів Асоціації.
  • Створення і функціонування відповідної організаційної структури АПВУ.
  • Ініціювання змін діючої нормативно-правової бази задля вдосконалення умов здійснення професійної діяльності приватними виконавцями.
  • Активна участь у підготовці майбутніх приватних виконавців та підвищенні кваліфікації діючих виконавців.
  • Ефективне співробітництво з міжнародними партнерами, що має наслідком надання ними Асоціації експертної, матеріально-технічної та інформаційної підтримки. Плідна співпраця з Палатою приставів Литви.
  • Успішне проведення низки заходів науково-практичного характеру щодо розвитку інституту приватних виконавців в Україні.

За словами Олександра Сивокозова, цьогорічний З’їзд можна відзначити, як такий, що виправдав певні сподівання професійної спільноти приватних виконавців: «Наша спільна наполеглива праця, активна професійна позиція та об’єднана думка не були марними, нас почули, і це невеличка, проте перемога. Зокрема, нам вдалося обґрунтовано довести необхідність внесення змін до відповідних нормативно-правових актів, завдяки яким будуть розширені повноваження та функціональні можливості помічника приватного виконавця. Очікуємо їх відчути вже найближчим часом. Ми сподіваємося на продовження конструктивної співпраці з Міністерством юстиції України, як основним державним системним регулятором процесу примусового виконання рішень, та втілення спільних проектів, спрямованих на розвиток та удосконалення системи примусового виконання в Україні, зокрема, інституту приватних виконавців», – зазначив він.

Учасниками З’їзду дискусійно проаналізовано проблемні питання, пов’язані з діяльністю АПВУ, зокрема, практично відсутність підтримки з боку суб’єктів законодавчої ініціативи щодо реалізації проектів та пропозицій АПВУ стосовно внесення змін до нормативно-правових актів. Дотепер залишаються законодавчо неузгодженими питання  «зведеного виконавчого провадження»; неабиякий дисонанс та наслідки створює наявність негативної практики застосування судами різних юрисдикцій можливості зупинення виконання судового рішення та фактичної заборони проведення виконавчих дій судом, який не розглядав та не приймав рішення по справі, що унеможливлює виконання рішення суду протягом тривалого часу.

Окремої уваги, як і раніше, приділено аналізу дисциплінарної практики та її застосуванню щодо приватних виконавців, а також, вкрай важливим питанням безпеки діяльності приватних виконавців.

За підсумками роботи учасники З’їзду схвалили та затвердили Стратегію розвитку та діяльності АПВУ, яка спрямована, перш за все, на реалізацію завдань самоврядування приватних виконавців та становлення і розвитку незалежного, самодостатнього та високопрофесійного інституту приватних виконавців в Україні – як основи для забезпечення дії принципу обов’язковості виконання судових рішень і рішень інших органів.

Удосконалення механізмів формування органів Асоціації з метою забезпечення права кожному приватному виконавцю обирати та бути обраним до керівних органів Асоціації; постійне підвищення якості виконуваних органами Асоціації функцій; а також побудова повноцінної та стійкої системи комунікації як між органами Асоціації, так і з приватними виконавцями у питаннях реалізації завдань самоврядування – є основними елементами бачення розвитку Асоціації.

Єдність приватних виконавців у формуванні та розвитку якісно нової культури примусового виконання рішень, що ґрунтується на засадах верховенства права та їх обов’язковості; створення умов для професійного розвитку та захисту від неправомірного втручання у діяльність приватних виконавців.

З’їзд завершився ухваленням Резолюції, яка містить практичні пропозиції, зокрема, для Міністерства юстиції України, суб’єктів законодавчої ініціативи та органів судової влади.

Рекомендації З’їзду спрямовані на забезпечення консолідованого, прозорого й дієвого механізму примусового виконання рішень в Україні та розвитку інституту приватних виконавців.