Головна > Новини > ВІДБУВСЯ VI МІЖНАРОДНИЙ СУДОВО-ПРАВОВИЙ ФОРУМ

ВІДБУВСЯ VI МІЖНАРОДНИЙ СУДОВО-ПРАВОВИЙ ФОРУМ

14 червня пройшов другий день VI Міжнародного судово-правовому форуму, присвячений питанням міжнародних стандартів судочинства і національних правових традицій, актуальним правозастосовчим практикам і процесуальним новаціям, зокрема в спорах за участі банків, податкових спорах та в процедурі банкрутства, а також, виконання судових рішень.

Організаторами Форуму виступили видання «Юридична Практика», Вища рада правосуддя, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, ОБСЄ Координатор проектів в Україні за сприянням Міністерства Юстиції України та Національної асоціації адвокатів України.

Окрема сесія заходу була присвячена питанням виконання судових рішень як індикатору ефективності судочинства. З числа запрошених спікерів в обговоренні даної тематики взяли участь, зокрема, заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світлана ГЛУЩЕНКО, член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Руслан СИДОРОВИЧ, суддя-спікер Господарського суду Дніпропетровської області Олександр КРИЖНИЙ, заступник голови Ради приватних виконавців України Олександр СИВОКОЗОВ, старший юридичний радник TNT Express (FedEx Corp.) Максим БУГАЙ.

Світлана ГЛУЩЕНКО в своїй промові розповіла  про становлення змішаної системи примусового виконання рішень в Україні.

«Попередній досвід функціонування в Україні єдиної системи державного виконання показав недостатню ефективність та втрату довіри громадянського суспільства до інституту державного виконання. Низькі показники виконання рішень, відсутність мотивації у виконавців – все це потрібно було змінювати.

У 2016 році були прийняті профільні закони, які поклали старт комплексній реформі. Основною новацією запроваджених змін стало створення змішаної системи примусового виконання рішень та започаткування інституту приватних виконавців.

Наразі маємо 120 приватних виконавців, вони уже створили свою самоврядну організацію – Асоціацію приватних виконавців України, функціонують постійні Дисциплінарна та Кваліфікаційна комісії, приватні виконавці конкурують як з державними виконавцями, так і між собою.
Результат – позитивна динаміка виконання судових рішень», – заявила заступник Міністра Юстиції.

Актуальних проблем торкнувся в своїй доповіді Олександр СИВОКОЗОВ. Болючим постало питання певної проблематики виконавчого провадження, що випливає з недосконалого, неврегульованого законодавства, проблеми консолідації нормативно-правових актів. Однією з таких проблем визначив порядок виконання зведених виконавчих проваджень та порядок передачі виконавчих проваджень від одного виконавця до іншого в умовах змішаної системи виконання рішень.

 «На теперішній час очевидні позитивні зміни в роботі системи примусового виконання рішень, та фактичні високі результати роботи приватних виконавців. Ефективність проведених реформ беззаперечна, проте зарано говорити про повний успіх, оскільки приватні виконавці працюють в умовах жорсткої конкуренції, і не лише тому, що державні виконавці є переважною більшістю, а й тому, що повноваження приватних виконавців, в порівнянні с державними, досить обмежені та не збалансовані. Ми сподіваємося на продовження активного розвитку реформи, своєчасні та поступові еволюційні зміни. Ми завжди готові прийняти в цьому процесі активну участь», – наголосив заступник голови Ради приватних виконавців України.

Жваве обговорення викликали, між іншим, питання застосування заходів впливу на боржника та стимулювання добровільного виконання судових рішень, дієвість інструментів судового контролю за виконавчим провадженням, а також, проблеми визнання та виконання рішень іноземних судів в Україні.

Від свого імені ГО «Бюро приватних виконавців «Альтернатива» висловлює глибоку повагу до всіх організаторів, партнерів та учасників Форуму, подяку за високий рівень підготовки та проведення заходу.