Головна > Новини > СТАРТУВАВ ПРОЕКТ «УНІФІКАЦІЯ ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ІНСТИТУЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПРИВАТНОГО ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ В УКРАЇНІ»

СТАРТУВАВ ПРОЕКТ «УНІФІКАЦІЯ ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ІНСТИТУЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПРИВАТНОГО ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ В УКРАЇНІ»

22.06.2018 в рамках реалізації Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015 – 2020 роки, стартував Проект АПВУ «Уніфікація правового забезпечення та інституційного розвитку приватного виконання рішень в Україні».

Мета цього Проекту – відкрите обговорення проблемних питань, проведення системного аналізу законодавства, що регулює процедуру примусового виконання рішень та своєчасне внесення всебічних конструктивних змін до відповідних законодавчих актів, обговорення питань стратегічного планування та інституційного розвитку.

Форматом передбачено проведення ряду регіональних заходів у вигляді Науково-практичних конференцій, семінарів та круглих столів, які плануються провести у містах Одесі, Харкові, Дніпрі, Ужгороді (Закарпатська область), Львові, Івано-Франківську, Миколаєві, Луцьку (Волинська область), Черкасах, Кропивницькому та проведення підсумкової конференції у м. Києві.

Активну підтримку  та участь в організації Проект отримав від Міністерства юстиції України, Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя», Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ з розвитку верховенства права в Україні (Право)», Координатор проектів ОБСЕ, Центр комерційного права і Асоціація правників України, а також, ГО «Бюро приватних виконавців «Альтернатива».

Так, сьогодні в рамках Проекту, на базі Національного університету «Одеська юридична академія», відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «300 днів роботи приватних виконавців в Україні: результати діяльності та перспективи розвитку професії».

До участі в Конференції запрошені, зокрема, Сергій Ківалов – Президент Національного університету «Одеська юридична академія»; Олег Ткачук – Голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду, д.ю.н.; Сергій Ніколаєв – Голова Ради приватних виконавців України; Олексій Воробйов – Директор Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України; Олег Ткачук – Голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду, д.ю.н.; Мирослава Воронцова – Юридичний радник Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя»;  Денис Пащенко – головний національний експерт проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»; Юлія Зайченко – Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції; Станіслав Лур’є – Генеральний директор ДП «НАІС»; Роман Талмач – Голова Національної спілки судових виконавців Республіки Молдова; Олександр Сивокозов – заступник Голови Ради приватних виконавців України; Микола Маслюженко – заступник голови правління ГО «Бюро приватних виконавців «Альтернатива», а також, науковці, викладачі, керівники громадських об’єднань, представники фінансових та комерційних компаній, приватні та державні виконавці.

З вітальним словом виступили:

Віктор Загородній – Ректор Національного університету «Одеська юридична академія»,

Сергій Ніколаєв – Голова Ради приватних виконавців України,

Олексій Воробйов – Директор Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.

Під час заходу обговорено інституційні та процесуальні аспекти виконання рішень судів та інших органів, питання становлення приватної систем примусового виконання, перші результати діяльності, напрями їх удосконалення та розвитку.

Програма заходу передбачала промови та дискусії на теми:

  • Перші досягнення приватних виконавців, позитивні тенденції розвитку професії;
  • Актуальні питання виконавчого провадження. Вдосконалення законодавства. Пропозиції щодо внесення змін та правок. Оптимізація процесів;
  • Враження професійної спільноти від перших досягнень приватних виконавців.

Актуальної теми торкнувся в своїй промові Олександр Сивокозов – заступник Голови Ради приватних виконавців України, який зазначив про важливість правової поінформованості суспільства щодо діяльності приватних виконавців, оскільки, на даному етапі, обізнаність українців є важливим рушієм розвитку інституційного реформування.

«В рамках співпраці та партнерства між ГО «БПВ «Альтернатива» і АПВУ в межах реалізації проекту під назвою «Впровадження Реформи Української Системи Правосуддя: розширення сфер діяльності і спектру послуг приватних виконавців, зміцнення довіри до інституту приватних виконавців в суспільстві», ми маємо спільну мету – втілення ефективних форм посилення ролі громадського суспільства у реалізації політики у сфері проведення реформ української системи правосуддя. Докладатимемо усіх зусиль для забезпечення захисту законних прав та інтересів громадян та юридичних осіб у правовій, економічній, соціальній та інших сферах їх діяльності, сприяння створенню в Україні умов для пріоритетного розвитку інституту приватного виконання рішень, розвитку партнерських відносин та міжнародних зав’язків.

Сподіваюсь, що завдяки даному Проекту зміцняться зв’язки між приватними виконавцями регіональних виконавчих округів України та зарубіжних країн – партнерів.

В майбутньому плануємо проведення спільних заходів (конференцій, круглих столів, тренінгів та семінарів), запровадити загальноосвітні заходи для осіб, які на шляху до професії приватного виконавця, а також, надавати консультативні послуги», – наголосив у своїй промові заступник голови ГО «Бюро приватних виконавців «Альтернатива» Микола Маслюженко.

Активну участь прийняли приватні виконавці виконавчого округу Дніпропетровські області.