Головна > Новини > МІЖНАРОДНА ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНЕ ВИКОНАВЧЕ ПРОВАДЖЕННЯ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ СУДОЧИНСТВА ТА СУМІЖНИХ ПРАВОВИХ ІНСТИТУЦІЙ. ВПРОВАДЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ДОСВІДУ»

МІЖНАРОДНА ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНЕ ВИКОНАВЧЕ ПРОВАДЖЕННЯ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ СУДОЧИНСТВА ТА СУМІЖНИХ ПРАВОВИХ ІНСТИТУЦІЙ. ВПРОВАДЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ДОСВІДУ»

Стрімко набирає обертів Проект АПВУ «Уніфікація правового забезпечення та інституційного розвитку приватного виконання рішень в Україні».

5 жовтня в Дніпрі в рамках Проекту відбулася Міжнародна практична конференція «Сучасне виконавче провадження в умовах реформування системи судочинства та суміжних правових інституцій. Впровадження європейського досвіду».

Гостинний Дніпро став першим містом в Україні, де на регіональному рівні  пройшов такий масштабний захід у міжнародному форматі, присвячений питанням виконання судових рішень, в якому взяли участь велика кількість європейських гостей та експертів.

Конференція об’єднала близько 300 учасників професійної Української спільноти, серед яких представники суддівського корпусу, органів місцевого самоврядування та державної виконавчої служби, представники фінансових та комерційних компаній, а також, приватні та державні виконавці, адвокати, юристи, науковці та освітяни, представники громадських об’єднань.

Організаторами заходу виступили Асоціація приватних виконавців України, Проект ЄC «Право-Justice», Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» та ГО «Бюро приватних виконавців «Альтернатива», за підтримки Асоціації правників України, Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

З урочистим відкриттям заходу привітала всіх присутніх Ірина Федорчук – начальник Управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Дніпропетровської ОДА.

В обговоренні, в якості спікерів та експертів взяли участь Сергій Ніколаєв – голова Асоціації приватних виконавців України, Андрій П’ятницькій – заступник начальника ГТУЮ з питань державної виконавчої служби – начальник УДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області, Олександр Крижний – суддя-спікер Господарського суду Дніпропетровської області, викладач Національної школи суддів України, Довидас  Віткаускас – керівник Проекту ЄС «Право-Justice», міжнародний експерт, Мирослава Воронцова – юридичний радник Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя», Максим Селезньов – Голова правління ГО «БПВ «Альтернатива», Олександр Сивокозов – заступник голови Ради приватних виконавців України, Олексій Савчук – Голова відділення АПУ у Дніпропетровській області, керуючий партнер АО «АССИРІЯ», Дмитро Мовчан – суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська, к.ю.н., уповноважений від Ради суддів України у Дніпропетровській області, Олексій Соломко – радник, керівник напрямку виконавчого провадження ЮФ «ADER HABER», Антон Ковирєв – керуючий партнер ЮФ «АЛЬЯНС», адвокат, Анастасія Новосад – доцент кафедри цивільно-правових дисциплін ДДУВС, к.ю.н., Анатолій Телявський – приватний виконавець міста Київ,    Валерій Притуляк – приватний виконавець виконавчого округу Одеської області, голова Комітету етики АПВУ, к.ю.н., Зорян Маковецький – приватний виконавець виконавчого округу Львівської області.

Особливу зацікавленість учасників Конференції викликали доповіді європейських колег. Так, поділилися своїм професійним досвідом та відповіли на чисельні запитання учасників Валерій Девдеря – Голова Національної Спілки Судових Виконавців Республіки Молдова, Ельміра Міцкене – головний юрисконсульт Державного підприємства Литовської Республіки «Центр Регістрів», Валдас Чеглікас – пристав м. Вільнюс, засновник і співвласник бюро приватних приставів, Елізабет Фітуссі – судовий пристав юстиції муніципалітету Шаранто́н-ле-Пон департаменту Валь-де-Марн передмістя Парижу (Франція) та  Ліонель Декотте – судовий пристав, м. Ліон, міжнародний експерт.

Традиційно Конференція відбувалася у форматі сесійних засідань та панельної дискусії, які пройшли на високому фаховому рівні.

Під час заходу обговорено стан сучасного виконавчого провадження в умовах реформування системи судочинства та суміжних правових інституцій, актуальні проблеми, що потребують невідкладного вирішення в законодавчому полі. Можливість та доцільність впровадження в Україні європейського досвіду виконання судових рішень, зокрема, інноваційної технічної складової, що сприятиме вдосконаленню та оптимізації процесуальних аспектів виконавчого провадження.

«Факт обрання проблематики розвитку системи виконання рішень в Україні для проведення конференції свідчить про розуміння важливості та складності процесу необхідності удосконалення системи законодавства України в контексті інтеграції до європейського правового простору, що, безумовно, сприятиме реалізації однієї з найважливіших задач системи законодавства – подальшому розвитку України як правової держави, заснованої на засадах пріоритету прав і свобод людини, економічного, політичного та ідеологічного плюралізму та стануть вагомим внеском у розвиток реформи судочинства», – зауважив в промові Довидас  Віткаускас.

У проголошених доповідях та структурованих дискусіях учасники обговорювали такі актуальні теми, як:

  • Безпека, правовий захист та гарантії здійснення діяльності виконавців з примусового виконання рішень
  • Зведене виконавче провадження, – як невиправданий механізм в умовах сучасного реформування й розвитку технічного забезпечення та підґрунтя для маніпуляцій і ризиків
  • Судовий контроль та участь суду на різних етапах виконавчого провадження
  • Парадокс зупинення (з метою забезпечення позову) вчинення виконавчих дій судом, який не розглядав та не приймав рішення по справі, а також, проблема варіантності рішень про заборону проведення виконавчих дій без зупинення виконавчого провадження
  • Проблема множинності арештів у виконавчому провадженні

«Без сумніву, запроваджений Проект не залишає байдужих в рядах правничої спільноти. Будь-які глобальні реформи опираються не лише законотворчу складову, а й суспільну підтримку, яку неможна уявити без популяризації новел задля обізнаності суспільства.  Лише з практичного досвіду фахівців може скластися об’єктивна оцінка «якості» тих змін, які відбуваються. Детальний комплексний аналіз проблемних питань, що виникають, своєчасне реагування та вжиття всіх заходів, спрямованих на консолідацію процесу, – є запорукою стрімкого прогресивного реформування системи виконання судових рішень в Україні. Корисним і доцільним, як з практичного, так і з економічного боку, на мій погляд, звернути увагу на ті моделі системи виконання, які успішно працюють в європейських державах та мають багаторічні традиції, налагоджені системи й близькі до Українського законодавства норми. Питання залишається в нашій ментальності та викоріненні бюрократичної й корупційної складової.  Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо подолати негаразди й досягнути поставленої мети», – наголосив у своїй промові Голова правління ГО «БПВ «Альтернатива» Максим Селезньов.

За результатами роботи Конференції її учасниками напрацьована та ухвалена резолюція, яка містить практичні рекомендації щодо врегулювання конкретних проблемних і спірних питань у сфері реформування виконавчого провадження в Україні.

На думку учасників Конференції, в такому форматі захід має всі шанси стати традиційним, принаймні, щорічним та, безумовно, гарною візитівкою нашого міста.

Більше фото за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1Xewrh1ktJ9f6w-RpRImIaGKC6inyqvH1/view?usp=sharing