Головна > Новини > СЕМІНАР З ПИТАНЬ ПОКРАЩЕННЯ ІМІДЖУ ТА РОЗВИТКУ ІНСТИТУТУ ПРИВАТНИХ ВИКОНАВЦІВ

СЕМІНАР З ПИТАНЬ ПОКРАЩЕННЯ ІМІДЖУ ТА РОЗВИТКУ ІНСТИТУТУ ПРИВАТНИХ ВИКОНАВЦІВ

Сьогодні, в рамках Проекту розвитку та підтримки демократії «Впровадження реформ системи юстиції в Україні: розвиток діяльності та послуг судового виконавця, зміцнення довіри до Інституту приватного судового виконавця в суспільстві», організатором якого виступає Палата судових виконавців Литви, партнер Проекту Асоціація приватних виконавців України, відбувся семінар на тему: «Покращення іміджу інституту приватних виконавців: організація роботи виконавців, обслуговування клієнтів, професійна етика та зміцнення діяльності професійного управління».

Проект спрямований на створення умов прозорості надання послуг судового виконавця, забезпечення максимального доступу до житлових, господарських об’єктів, одночасно підвищуючи ефективність діяльності судового виконавця, впровадження інноваційних стандартів організації праці та обслуговування клієнтів у відділеннях, відкритих в інших країнах Європейського Союзу.

Від організатора, в якості доповідачів, в семінарі взяли участь Інга Каралене – Голова Президії Палати приставів Литовської Республіки,  Довіле Саткаускене – директор Палати приставів Литви та Валдас Чеглікас – пристав м. Вільнюс.

В семінарі, також, взяли участь і члени ГО «Бюро приватних виконавців «Альтернатива» – Олександр Сивокозов – в.о. голови Ради приватних виконавців України, приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області, Юрій Лисенко – голова Ради приватних виконавців Дніпропетровської області, приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області, Олексій Шаган – член Кваліфікаційної комісії приватних виконавців при Міністерстві юстиції України, приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області.

Зустріч присвятили обговоренню питань, пов’язаних з професійним самоврядуванням, та організації роботи виконавців. Проаналізували досвід Литовських колег.

Окремої уваги учасники семінару присвятили питанням повноважень помічника виконавця (пристава), засобам отримання (збору) інформації у виконавчому провадженні, автоматичному блокуванню банківських рахунків боржника, цивільної відповідальності та страхуванню приставів; безпеці виконавців, превентивним заходам та покращенню співпраці з поліцією, а також, проблемним питанням зведеного виконавчого провадження, доцільності його існування як явища, та альтернативним варіантам виконання рішень відносно одного й того самого боржника, які успішно працюють, зокрема в Литві.

Учасники семінару обговорювали також етичні аспекти діяльності приватних виконавців, покращення іміджу та репутації виконавців у суспільстві, а також, питання дисциплінарної відповідальності виконавця та діяльності дисциплінарної комісії.

В цілому, як і зазвичай, програма заходу була насиченою. Такий обмін досвідом завжди є вкрай доречним та вчасним. Учасники семінару, як і раніше, перейняли від колег багато корисних порад щодо розвитку та сталого функціонування інституту приватного виконання.