Головна > Новини > РЕГІОНАЛЬНА ЗУСТРІЧ З МІЖНАРОДНИМ ЕКСПЕРТОМ ПРОЕКТУ ЄС ПРАВО-JUSTICE

РЕГІОНАЛЬНА ЗУСТРІЧ З МІЖНАРОДНИМ ЕКСПЕРТОМ ПРОЕКТУ ЄС ПРАВО-JUSTICE

На черговому З’їзді приватних виконавців України, що відбувся 1 березня 2019 року, затверджено Стратегію розвитку та діяльності Асоціації приватних виконавців України.

Основним критерієм успішної реалізації Стратегії є комплексне планування, визначення стратегічних пріоритетів та конструктивна комунікація.

Успішний досвід європейських країн в напрямку стратегічного розвитку інституту приватного виконання готова перейняти й Україна. Проектом ЄС «Право-Justice» запропоновано проведення регіональних консультативних зустрічей експертів Проекту з приватними виконавцями та представниками АПВУ.

Перша регіональна робоча зустріч з міжнародним експертом Проекту Златіславою Міхайловою відбулася 2 квітня 2019 року у Дніпрі, на яку було запрошено приватних виконавців виконавчого округу Дніпропетровської області та представників секретаріату АПВУ.

Команда ГО «БПВ «Альтернатива» серед перших виявила зацікавленість та прийняла запрошення. У заході взяли участь голова правління ГО «БПВ «Альтернатива», приватний виконавець Максим Селезньов, заступник голови Ради приватних виконавців України Олександр Сивокозов, голова Ради приватних виконавців Дніпропетровської області, член Дисциплінарної комісії приватних виконавців Юрій Лисенко, заступник голови Ради приватних виконавців Дніпропетровської області, член Кваліфікаційної комісії приватних виконавців Олексій Шаган, секретар Ради приватних виконавців Дніпропетровської області Андрій Куземченко, представники Секретаріату Асоціації приватних виконавців України Валерія Левада та Дмитро Колісник.

На зустрічі, також, були присутні приватні виконавці виконавчого округу Дніпропетровської області  Віталій Біловол, Сергій Вірко, Ігор Щигарцев та Ігор Шевцов.

«Ми маємо на меті донести до приватних виконавців найуспішніші практики розвитку професії приватного виконавця, організації роботи та конструктивного планування реалізації Стратегії. Сильною, впливовою, та перспективною Асоціація може бути лише за умовою участі кожного приватного виконавця в її діяльності та відповідальності за свою участь, свій фронт роботи. Ініціатива має йти від регіональних Рад, тоді як Асоціація саме той орган, який має узагальнювати  інформацію та виходити з чіткими пропозиціями до Міністерства юстиції України, стати комунікатором процесів як у горизонтальній, так і міжвідомчій площині. У вас є прекрасна Стратегія розвитку та діяльності АПВУ, і ваша задача, в першу чергу, навчитися чітко планувати свої дії, на кожному етапі визначати стратегічні пріоритети та проявляти ініціативу. Виконавці не повинні чекати, поки умови їх діяльності покращить Мін´юст, вони самі мають визначати та обґрунтувати питання, які потребують вирішення, та вміти адресно донести про це», – на початку зустрічі зауважила Златіслава Міхайлова.

Процес обговорення реалізації Стратегії виявився досить дискутовним, учасники опрацьовували окремі пункти Стратегії та обговорювали шляхи їх втілення – від поставленої мети до результату, з урахуванням ресурсів, що знадобляться, визначення умов та проміжку часу для реалізації кожного пункту. Кожен вносив свої пропозиції на загальне обговорення, результатом чого став проект майбутнього Плану дій щодо реалізації Стратегії. Найближчим часом опрацьований проект Плану буде представлений на обговорення професійної спільноти приватних виконавців, кожен матиме можливість взяти участь у його остаточному формуванні, виказати свою професійну думку, чим не лише внести свій внесок у розвиток Асоціації, а й розділити відповідальність за її майбутнє.

Аналогічні робочі консультативні зустрічі з експертами Проекту заплановані в Одесі, Києві та Харкові. З нетерпінням очікуємо результатів роботи колег в інших регіонах. Сподіваємося, що спільними зусиллями сприятимемо укріпленню та розвитку інституту приватного виконання в Україні.